Recept-sladoled brez jajc

hope  

član od: 27.1.2005

sporočila: 166

21. jun 2006 22:19

Hja, sem bila malo preveč nestrpna in nisem počakala, da bi se zmes zadosti shladila in se mi sladoled ni ravno naredil. Bo verjetno bolj zmrznjen kot kremast... Bo treba ponoviti. Zala in še kdo: se priporočam za kakšen recept za sladoled z jogurtom. Lp hope

janja512  

član od: 9.2.2003

sporočila: 282

2. jul 2006 13:17

Jogurtov sladoled z gozdnimi sadeži: 260g navadnega jogurta ali z gozdnimi sadeži 260g smetane 160g sladkorja 70g gozdnih sadežev (lahko zmrznjeni) vrečka vanilina Sladkor in vanilin stopimo v majhni količini smetane na majhnem ognju. Nato dodamo preostalo smetano, dodamo jogurt in premešamo. Dodamo narezano sadje in se ravnamo po navodilu aparata. Jaz zmes vedno najprej dam za nekaj časa v hladilnik, da se dobro ohladi. Jogurtov sladoled: 400g jogurta (grški oz polnomasten jogurt) 200g smetane 100g sladkorja v prahu Jogurtu primešamo rahlo stepeno smetano (smetano stepemo skupaj s sladkorjem). Pripravimo po navodilih strojčka. Sladoled iz rdečega sadja: 50g češenj 200g jagod 50g rdečega ribeza 200g sladkorja 1/2 limone 100g mleka 100g smetane Sadje operemo, zrežemo na koščke, polijemo z limoninim sokom in pokrijemo s sladkorjem. Pustimo, da se prepoji 20 minut, nato sadje zmiksamo in precedimo skozi cedilo. prilijemo mleko in smetano in vse skupaj dobro premešamo. Sladoled hruška-menta 60g sirupa menta 1 in 1/2 zrele hruške 260g smetane 120g mleka 100g sladkorja žlica limoninega soka Zmešamo mleko in smetano, dodamo sladkor in menta sirup. Posebej zmiksamo hruško z limoninim sokom in dodamo mentini zmesi. Menta sladoled: 260g mleka 260g smetane 130g sladkorja 180g menta sirupa Vse sestavine zmešamo in damo v strojček. Kakavov sladoled: 100g grenkega kakava 220g sladkorja 230g smetane 260g mleka vanilijeva aroma Kakav presejemo, dodamo sladkor ( po mojem je najbolje mleti) in vanilijo, med stepanjem z metlico počasi prilivamo smetano in mleko. Damo v strojček. Kremni sladoled: 230g mleka 230g smetane 180g sladkorja 4 rumenjaki 2 vrečki vanilina Mleko, smetano in 100g sladkorja zmešamo in segrejemo na ognju (skoraj do vretja), nato odstavimo. Stepemo rumenjake s preostankom sladkorja, nato med stepanjem dolivamo mlečno zmes. Dobro pohladimo in pripravimo v strojčku Sladoled z mešanim sadjem: 330g mešanega zmiksanega sadja (lahko vloženo: breskve, banane, marelice, jagode ipd.) 180g sladkorja 200g smetane 1 limona Sadju dodamo naribano lupinico in sok limone, dodamo sladkor in dobro premešamo. Dolijemo smetano in dobro premešamo.Damo v strojček. BOLJE JE, ČE NAMESTO NAVADNEGA SLADKORJA UPORABIMO SLADKOR V PRAHU. PRI SMETANI JE VSEENO, ALI JE RASTLINSKA ALI NAVADNA UPORABIMO NAVADNO MLEKO, POSNETO NAREDI SLADOLED BOLJ... LEDEN... po mojih izkušnjah Janja Mihalj

janja512  

član od: 9.2.2003

sporočila: 282

2. jul 2006 13:22

Mlečni sladoled: 220g mleka 100g sladkorja 100g smetane vanilin Sladkorju prilivamo mleko in mešamo, da se le-ta stopi, dodamo še ostale sestavine in damo v strojček Janja Mihalj

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

2. jul 2006 18:46

Sadni sladoled: 1 jogurtovo sladkorja, 2.3 jogurtove šalice pasiranega sadja (poljubnega), nazadnje še 1 kislo smetano in 1 sladko stepeno smetano. Pa dober tek! Kyara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti